Pielgrzymka do Fatimy

PIELGRZYMKA DO FATIMY - samolotem z Wrocławia

LIZBONA - FATIMA – BATALHA – NAZARE - PORTO – BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELLA -  COIMBRA - SANTAREM

 

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu o godz. 14.00, wylot o godz. 16.05, w Lizbonie godz. 19.00 czasu lokalnego, przejazd autokarem na obiadokolację i nocleg w okolicy Lizbony.

Dzień 2: Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii m.in.: Katedra, Wieża Bellem, Pomnik Odkrywców, część portowa oraz starówka miasta, Most 25 Kwietnia następnie kościół w miejscu urodzenia św. Antoniego. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 3: Śniadanie, pobyt w Fatmie. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami Cova da Iria, Bazylika, Droga Krzyżowa, miejsce ukazania się Anioła, Ajustel – miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Wieczorna procesja światła- modlitwa różańcowa. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 4: Śniadanie, w godzinach porannych wyjazd do Batalha- klasztor jako jeden z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku Portugalii. Następnie przejazd do Nazare  nad oceanem Atlantyckiem- spacer wzdłuż wybrzeża. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5: Śniadanie, zwiedzanie Porto z rejsem po rzece Duoro i przejazd do Bragi- podejście do Sanktuarium Bom Jezus- Dobrego Jezusa, pięknie położony na wzgórzu kościół z XVIII w. z panoramą na miasta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6: Śniadanie, przejazd do Santiago de Compostela- Bazylika św. Jakuba Apostoła, trzecie pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsce pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. W godzinach południowych wyjazd do Fatimy z postojem w miejscowości Coimbra, zwiedzanie miasta z najstarszym ośrodkiem uniwersyteckim w Portugalii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7: Śniadanie, przyjazd do Fatimy w godzinach południowych, pobyt w Fatimie. Wieczorna procesja światła- modlitwa różańcowa. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Fatimie.

Dzień 8: Śniadanie, wyjazd z Fatimy, przejazd do Santarem – miasteczko, w którym znajduje się Sanktuarium Cudu Eucharystycznego,  przejazd na lotnisko w Lizbonie, odprawa godz. 17.25 wylot godz. 19.25 czasu lokalnego, we Wrocławiu godz. 23.59.

 

Cena zawiera:

·         7 noclegów, pokoje 2-osobowe z łazienkami

·         7 śniadań, 7 obiadokolacji

·         przelot Wrocław – Lizbona – Wrocław, w cenie 2 bagaże: torebka podręczna oraz bagaż główny 20 kg

·         opieka pilota – przewodnika

·         ubezpieczenie NNW i KL

·         realizacja programu autokarem turystycznym na miejscu

·         opłata na Fundusz Turystyczny (ustawa realizowana od 26.11.2016)

·         codzienne Msze św. oraz opieka duchowa

Cena nie zawiera:

·       Opłaty za przewodnika lokalnego w Lizbonie oraz biletów wstępu, rejs w Porto, zestawy słuchawkowe na całej trasie: 70 € płatne u pilota na miejscu

 

TERMIN:  24.09 – 01.10.2019            CENA: 3300 zł

 


 

Biuro Podróży CAMINO, ul. Dawida 8/2 , 50-527 Wrocław,

Tel. 71/ 79 78 622