PIELGRZYMKA DO FATIMY - lotnicza

PIELGRZYMKA DO FATIMY - lotnicza

 

CABO DA ROCA – ALCOBACA - FATIMA – AJUSTEL - BATALHA – NAZARE - PORTO – BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELA – TOMAR – LIZBONA

 

Dzień 1: Spotkanie w wyznaczonym miejscu o północy, przejazd na lotnisko w Warszawie, odprawa i wylot godz. 06.00, przylot do Lizbony godz. 09.10, przejazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód przylądek Europy, następnie do Alcobaca – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria de Alcobaca, komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 2: Śniadanie, pobyt w Fatimie. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami Cova da Iria, Bazylika, Droga Krzyżowa, miejsce ukazania się Anioła, Ajustel – miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Wieczorna procesja światła- modlitwa różańcowa. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 3: Śniadanie, w godzinach porannych wyjazd do Batalha- klasztor jako jeden z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku Portugalii. Następnie przejazd do Nazare nad oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg

Dzień 4: Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Porto z rejsem po rzece Duoro i przejazd do Bragi- podejście do Sanktuarium Bom Jezus- Dobrego Jezusa, pięknie położony na wzgórzu kościół z XVIII w. z panoramą na miasta.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu na trasie do Santiago de Compostela.

Dzień 5: Śniadanie, przejazd do Santiago de Compostela: Bazylika św. Jakuba Apostoła, trzecie pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsce pielgrzymkowe w świecie chrześcijańskim. Powrót do hotelu w Fatimie.

Dzień 6: Śniadanie, w godzinach porannych wyjazd do Tomar- w którym znajduje się wpisany na listę UNESCO Convento de Cristo – imponujący kompleks klasztorny wybudowany i rozbudowany przez Templariuszy, którego niektóre elementy stały się wzorcem specyficznego stylu architektury – stylu manuelińskiego. Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie, zwiedzanie Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii m.in.: starówka, Katedra, Wieża Bellem, Pomnik Odkrywców, Most 25 Kwietnia, następnie kościół w miejscu urodzenia św. Antoniego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Lizbony.

Dzień 8: Śniadanie w formie pakietu, wyjazd na lotnisko, odprawa i wylot godz. 07.00, w Warszawie godz. 12.00, powrót autokarem do Wrocławia.

 

TERMIN: 14.02– 21.02.2020 CENA: 3300 zł.

 

Cena zawiera:

  • 7 noclegów w hotelach, pokoje 2-osobowe z łazienkami

  • śniadania i obiadokolacje wg programu

  • przelot na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa liniami Tap Portugal, w cenie bagaż podręczny 8 kg + bagaż główny 20 kg

  • transfer autokarowy Wrocław – lotnisko Warszawa - Wrocław

  • opieka pilota – przewodnika

  • ubezpieczenie NNW i KL

  • Realizacja programu autokarem turystycznym na miejscu

Cena nie zawiera:

  • Opłaty za przewodnika lokalnego w Lizbonie, Porto i Santiago de Compostela oraz biletów wstępu, rejs w Porto, zestawy słuchawkowe na całej trasie: 75 €

 

Biuro Podróży CAMINO, ul. Dawida 8/2 , 50-527 Wrocław

Tel. 71/ 79 78 622, Tel./fax. 71/ 794 89 94, kom. 535 242 700

www.camino.travel.pl