WŁOCHY – pielgrzymka lotnicza z Wrocławia

 

 

WŁOCHY – pielgrzymka lotnicza z Wrocławia

 

 

 

NEAPOL – POMPEJE – WZGÓRZE ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA – SAN GIOVANNI ROTONDO – MANOPPELLO – LORETO – RZYM – WATYKAN – CASCIA – ROCCAPORENA - ASYŻ

 

 

 

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu o godz. 10.20, wylot godz. 12.20, w Rzymie godz. 14.15. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Neapolu.

 

Dzień 2: Śniadanie, zwiedzanie starówki Neapolu, spacer po starówce miasta oraz modlitwa przy grobie Ojca Dolindo. Następnie przejazd do Pompei- miasta zasypanego przez Wulkan Wezuwiusz w I w. Obecnie jest to muzeum na otwartej przestrzeni, wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie również Bazyliki MB Różańcowej w Pompejach. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3: Śniadanie, przejazd na Półwysep Gargano – Wzgórze św. Michała Archanioła, nawiedzenie sanktuarium, jedyny kościół Grota św. Michała Archanioła, niepoświęcony ręką ludzką. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo – gdzie żył Św. Ojciec Pio: grób ojca Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, Szpital- Dom Ulgi w Cierpieniu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4: Śniadanie, przejazd do Manoppello, miejsca gdzie znajduje się cudowny wizerunek Chrystusa, „Volto Santo – Chusta z Manopello”. Następnie do Loreto - Sanktuarium św. Domku z Nazaretu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Rzymie.

 

Dzień 5: Śniadanie, wspólna modlitwa Anioł Pański na Placu św. Piotra i zwiedzanie Rzymu starożytnego: Piazza Navona, Pantheon, Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny, Koloseum z zewnątrz, Forum Romanum, wejście na Kapitol. Spacer do Fontanny di Trevi oraz Schodów Hiszpańskich.

 

Dzień 6: Po śniadaniu przejazd komunikacja miejską i zwiedzanie: Watykan, nawiedzenie Bazyliki św. Piotra wraz z modlitwą przy grobie św. Jana Pawła II oraz bazylik Rzymskich: Bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody, Bazylika Santa Maria Maggiore. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7: Śniadanie, przejazd do miejsc związanych z życiem i działalnością św. Rity, w zielonej Umbrii: Cascia i Roccaporena. Następnie przejazd do Asyżu: zwiedzanie miasta św. Franciszka: Porcjunkula - miejsce powołania Zakonu Franciszkanów następnie Bazylika św. Franciszka z zabytkowymi freskami Giotto i Cimabue, spacer uliczkami uroczego miasta do Kościoła św. Klary. Powrót do Rzymu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 8: Wczesne śniadanie, przejazd do Katakumb św. Kaliksta- miejsce pochówku pierwszych chrześcijan. Następnie na lotnisko, odprawa godz. 12.30, wylot 14.40, we Wrocławiu godz. 16.45

 

 

 

Termin: 12.02 – 19.02.2020

Cena: 2590 zł. + koszt przelotu ok. 500 – 600 zł.

 

Cena biletu lotniczego zależy od momentu rezerwacji i opłaty

 

Cena zawiera:

 

 • 7 noclegów w hotelach, pokoje 2-, 3-os. z łazienkami

 • 7 śniadań

 • 7 obiadokolacji

 • przelot samolotem Wrocław – Rzym – Wrocław, Ryanair, w cenie torebka podręczna oraz bagaż 10 kg

 • realizacja programu autokarem lokalnym (poza Rzym)

 • transfer lotnisko – hotel - lotnisko

 • ubezpieczenie NNW i Kl Signal Iduna Travel do 10 000 €

 • opieka pilota – przewodnika na całej trasie pielgrzymki (posługujący się językiem włoskim)

 • opieka duchowna

 • bilety wstępów: komunikacja miejska w Rzymie, bilet do Pompei, do katakumb, zestawy słuchawkowe na całej trasie pielgrzymki

 • opłaty za przewodników lokalnych polskojęzycznych tam gdzie jest to wymagane: Neapol, Pompeje, Rzym, Watykan, Loreto, Manopello, Asyż

 • opłaty w sanktuariach tam gdzie jest to wymagane

 • rezerwacja codziennych Mszy św. w kościołach, kaplicach, sanktuariach na trasie pielgrzymki

 

 

 

 

 

Biuro Podróży CAMINO, Wrocław, ul. Dawida 8/2

 

tel. 071/79 78 622, kom. 535242700