PMK

PIELGRZYMKA DO FATIMY

AUTOKAR (przejazd do Fatimy) + SAMOLOT (powrót)

 

 

LA SALETTE – AVIGNON - CARCASSONNE - LOURDES – OVIEDO - SANTIAGO DE COMPOSTELLA – COIMBRA -  AJUSTEL – FATIMA –NAZARE – BATALHA – LIZBONA – TOMAR - BRAGA

 

 

Program pielgrzymki:

Dzień 1: Wyjazd z Wrocławia (godz. 00.15), Norymberga (godz.06.00), Wurzburg (godz. 07.30), Frankfurt (godz. 09.00), Manhim (godz. 10.30), Karlsruhe (godz. 11.30), Fryburg (godz. 13.30). Obiadokolacja i nocleg na trasie do Grenoble.

Dzień 2: Po śniadaniu wyjazd do La Salette – Sanktuarium Matki Boże Saletyńskiej położone w Alpach na wysokości 1800 m. n.p.m. Popołudniowy pobyt w sanktuarium, obiadokolacja. Nocleg w okolicy Grenoble.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Avignon, zwiedzanie katedry, ogrody papieskie następnie przejazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego, warownego miasta (lista UNESCO). Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

Dzień 4: Śniadanie i zwiedzanie Lourdes, udział we mszy św., droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Bernadetty Soubirous, Młyn Bolly miejsce urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała rodzina Soubirous w czasie objawień, kościół parafialny gdzie ochrzczona została Bernadetta. O godz. 17.00 udział w procesji z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 5: Wczesne śniadanie, przejazd do Santiago de Compostela z postojem w w  Oviedo: Katedra San Salvador zbudowana w latach 1388- 1528 w stylu gotyku płomienistego. W skarbcu katedry przechowywana jest bezcenna relikwia – Chusta z Oviedo, którą według tradycji otarto twarz Jezusa zaraz po Jego śmierci i zdjęciu z krzyża. W drodze kolacja w restauracji. Zakwaterowanie i nocleg w Santiago.

Dzień 6: Po śniadaniu nawiedzenie Santiago de Compostella, nawiedzenie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie  i  Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Udział we Mszy świętej, nawiedzanie krypty z relikwiami Św. Jakuba. Ok.12.00 wyjazd do Fatimy, postój w miejscowości Coimbra- średniowieczna katedra, najstarszy, portugalski uniwersytet. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami Cova da Iria, Bazylika, Droga krzyżowa, miejsce ukazania Anioła Stróża, Ajustrel – miejscowość, w której mieszkały Łucja, Hiacynta i Franciszek. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie. W godzinach południowych wyjazd nad Ocean Atlantycki do miejscowości Nazare. W trakcie krótki postój w Batalha. Powrót do Fatimy do obiadokolację i nocleg.

Dzień 9: Śniadanie, wyjazd do Lizbony, zwiedzanie: Kościół św. Antoniego, Wieża Bellem, Pomnik Odkrywców, Most 24 Kwietnia ze statuą Chrystusa Króla, kościół w miejscu urodzenia św. Antoniego. Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 10: Śniadanie, wyjazd do miejscowości Tomar- klasztor Zakonu Chrystusa zbudowany przez Templariuszy, obecnie wpisany na listę UNESCO. Następnie przejazd do Bragi - podejście do Sanktuarium Bom Jezus - Dobrego Jezusa, pięknie położony na wzgórzu kościół z XVIII w. z panoramą na miasto. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11: Śniadanie w hotelu lub w formie pakietu. Wylot do Frankfurtu nad Menem (godziny do potwierdzenia).

 

 

03.07 – 13.07.2017       

07.09 – 17.09.2017            

Cena: 1050 €

 

Cena obejmuje:

przejazd autokarem wg programu,

9 noclegów w hotelu *** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w La Salette pokoje w domu pielgrzyma),

śniadania i obiadokolacje wg programu w tym jedna w formie wieczorku regionalnego,

opieka pilota wycieczek zagranicznych,

opieka duszpasterska,

ubezpieczenie NNWi KL,

przelot z wybranego lotniska do Lizbony,

realizacja programu wraz z zestawami słuchawkowymi na całej trasie

 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:

Agnieszka Kulbida +48535242700