PIELGRZYMKA LOTNICZA DO GRECJI

 

PIELGRZYMKA LOTNICZA DO GRECJI

 

wylot z WROCŁAWIA

 

       

 

 

 

 ATENY – dzień wypoczynku na wybrzeżu - EPIDAVROS – MYKENY – NAFPLION – KORYNT – DELFY – KALAMBAKA - METEORY – wieczór grecki z muzyką i menu regionalnym - SALONIKI – OLIMP – LITOCHORO

 

Dzień 1: spotkanie na lotnisku, odprawa bagażowa, wylot z Wrocławia o godz. 16.05, w Atenach godz. 19.40. Transfer do hotelu, nocleg (dzień bez obiadokolacji).
Dzień 2: Śniadanie, wypoczynek na wybrzeżu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3: Po śniadaniu przejazd do ATEN, zwiedzanie miasta: Akropol (Partenon, Teatr Dionizosa, Odeon), Areopag, Plaka, Athinas, Łuk Hadriana, Świątynia Zeusa, Agora Grecka, Agora Rzymska. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4: Po śniadaniu zwiedzanie EPIDAVROS Sanktuarium Asklepiosa i teatr antyczny, MYKENYMury cyklopie, Lwia Brama, Groby Szybowe i Grób Agamemnona, NAFPLIONspacer po mieście zbudowanym na styl wenecki. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5: Po śniadaniu przejazd do starożytnego KORYNTU. (dla chętnych możliwość płynięcia Kanałem Korynckim, rejs trwa ok. 1,5 godziny, koszt: 25 €). €). Następnie DELFY (w tym miejscu, gdzie mitologia wyznaczyła środek świata i gdzie znajdowała się najsłynniejsza wyrocznia starożytności) – zwiedzanie ruin Świętego Okręgu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6: Śniadanie, postój w miejscowości KALAMBAKA, gdzie znajduje się pracownia ikon greckich- zwiedzanie na METEORY, zwiedzanie klasztorów z czasów świetności cesarstwa bizantyjskiego, pobyt w pracowni ikon bizantyjskich. Wieczorem wieczorek grecki z menu regionalnym oraz muzyką. Nocleg na wybrzeżu Riwiery Olimpijskiej.
Dzień 7: Śniadanie, zwiedzanie SALONIK następnie przejazd na OLIMP do miejscowości LITOCHORO - Brama Olimpu, spacer zboczem Olimpu do Łaźni Afrodyty. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Aten.
Dzień 8: Śniadanie, spacer po dzielnicy Plaka- najstarszej i urokliwa dzielnicy Aten. Przejazd na lotnisko, odprawa, wylot z Aten godz. 14.05, we Wrocławiu godz. 15.40.

 

 

Cena zawiera:
- przelot samolotem Wrocław – Ateny – Wrocław, realizacja programu autokarem na miejscu, 7 noclegów w hotelach, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota na całej trasie, ubezpieczenie NNW i KL Signal Iduna Travel, opłata za turystyczny fundusz gwarancyjny
Cena nie zawiera:
- opłat za przewodników lokalnych, bilety wstępów, zestawy słuchawkowe, opłaty klimatyczne w hotelach: 80 €/os
- dla chętnych rejs po Kanale Korynckim: 20 €/os.
- dla chętnych wieczór grecki z menu regionalnym przy muzyce: 25 €/os.

 

 

 

TERMIN: 04.10 – 11.10.2019                     CENA: 3200 zł.

 

 

ul. Dawida 8/2, 50-527 Wrocław
tel. 71/ 79 78 622, 535 242 700