Zdjęcia

 

 

 

Pielgrzymka do Grecji

PIELGRZYMKA LOTNICZA DO GRECJI

 

ATENY – EPIDAVROS – MYKENY – NAFPLION – dzień wypoczynku na wybrzeżu – KORYNT – DELFY – KALAMBAKA - METEORY – wieczór grecki z muzyką i menu regionalnym - SALONIKI – OLIMP – LITOCHORO

 

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku, odprawa bagażowa, wylot z Warszawy o godz. 18.10, w Atenach godz. 21.45. Transfer do hotelu, nocleg (dzień bez obiadokolacji).
Dzień 2: Po śniadaniu przejazd do ATEN, zwiedzanie miasta: Akropol (Partenon, Teatr Dionizosa, Odeon), Areopag, Plaka, Athinas, Łuk Hadriana, Świątynia Zeusa, Agora Grecka, Agora Rzymska. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: Po śniadaniu zwiedzanie EPIDAVROS Sanktuarium Asklepiosa i teatr antyczny, MYKENYMury cyklopie, Lwia Brama, Groby Szybowe i Grób Agamemnona, NAFPLIONspacer po mieście zbudowanym na styl wenecki. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4: Po śniadaniu przejazd do starożytnego KORYNTU. (dla chętnych możliwość płynięcia Kanałem Korynckim, rejs trwa ok. 1,5 godziny, koszt: 25 €). €). Następnie DELFY (w tym miejscu, gdzie mitologia wyznaczyła środek świata i gdzie znajdowała się najsłynniejsza wyrocznia starożytności) – zwiedzanie ruin Świętego Okręgu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5: Śniadanie,
postój w miejscowości KALAMBAKA, gdzie znajduje się pracownia ikon greckich- zwiedzanie na METEORY, zwiedzanie klasztorów z czasów świetności cesarstwa bizantyjskiego, pobyt w pracowni ikon bizantyjskich. Wieczorem wieczorek grecki z menu regionalnym oraz muzyką. Nocleg na wybrzeżu Riwiery Olimpijskiej.
Dzień 6: Śniadanie, wypoczynek na wybrzeżu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7: Śniadanie, zwiedzanie SALONIK następnie
przejazd na OLIMP do miejscowości LITOCHORO - Brama Olimpu, spacer zboczem Olimpu do Łaźni Afrodyty. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Aten.
Dzień 8: Śniadanie, spacer po dzielnicy Plaka- najstarszej  i urokliwa dzielnicy Aten, lunch dla całej grupy w postaci gyrosa. Przejazd na lotnisko, odprawa, wylot z Aten godz. 15.45,w  Warszawie godz. 17.20.

 

Cena zawiera:
- przelot samolotem Warszawa – Ateny – Warszawa
- realizacja programu autokarem na miejscu
- 7 noclegów w hotelach, pokoje 2-osobowe z łazienkami
- śniadania i obiadokolacje wg programu
- opieka pilota na całej trasie
- ubezpieczenie NNW i KL Signal Iduna Travel
- opłata za turystyczny fundusz gwarancyjny
Cena nie zawiera:
- opłat za przewodników lokalnych, bilety wstępów, zestawy słuchawkowe, opłaty klimatyczne w hotelach: 80 €/os
- dla chętnych rejs po Kanale Korynckim: 20 €/os.
- dla chętnych wieczór grecki z menu regionalnym przy muzyce ( w dniu szóstym pielgrzymki): 25 €/os.


 

Termin: 05.10 – 12.10.2019          Cena: 3200 zł.

 

ul. Dawida 8/2, 50-527 Wrocław
tel. 71/ 79 78 622, 535 242 700