Chorwacja i Medjugorie autokarem

CHORWACJA – BOŚNIA I HERCEGOWINA

MARIJA BISTRICA - PLITWICKIE JEZIORA – TROGIR - SPLIT – OMIS – rejs statkiem - DUBROWNIK – MEDJUGORIE – MOSTAR – MARIAZELL - KAHLENBERG

 

Dzień 1: Wyjazd z ustalonego miejsca o godz. 04.00, bezpośredni przejazd do najważniejszego Sanktuarium  w Chorwacji: Marija Bistrica. Nawiedzenie sanktuarium, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Plitwickich Jezior – jeden z najbardziej znanych parków narodowych w Europie, park objęty ochroną UNESCO, kaskadowo ułożonymi jeziorami, licznymi wodospadami i kataraktami. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Trogiru – zwiedzanie starówki wpisanej na listę UNESCO. Następnie przejazd do Splitu: największe miasto Dalmacji z malowniczym portem, zwiedzanie starego miasta, zwiedzanie również Omiś – miasto nad Adriatykiem przy ujściu Rzeki masywu Mostar Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, wypoczynek na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Dla chętnych całodzienny rejs na wyspy połączony z posiłkiem i napojami lokalnymi z muzyką na żywo – koszt 30 €/os. Obiadokolacja i nocleg.   

Dzień 5: Śniadanie, wyjazd do Dubrownika – perły Adriatyku. Zwiedzanie starego miasta,

katedry i uroczych uliczek za murami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina).

Dzień 6: Śniadanie, wyjazd i zwiedzanie Mostaru - głównym zabytkiem miasta jest XVI wieczny kamienny Stary Most wybudowany w 1566 r. (lista UNESCO).  Powrót i pobyt w Medjugorie, Sanktuarium Matki Bożej, Eucharystia. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

Dzień 7: Śniadanie, pobyt w Medjugorie- czas do dyspozycji własnej, wspólne modlitwy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie, Przejazd do Mariazell- Sanktuarium Austrii pięknie położone w Alpach w okolicy Wiednia. Nawiedzenie sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 9: Śniadanie, Wzgórze Kahlenberg, wys. 484 m n.p.m. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Powrót na miejsce w godzinach wieczornych

 

Cena zawiera:
8 noclegów wg programu, śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota na całej trasie, ubezpieczenie KL i NNW, przejazd autokarem turystycznym, fundusz turystyczny
Cena nie zawiera:
- koszty wstępów i  lokalnych przewodników wg programu, zestawy słuchawkowe:  60 €/os.
- dla chętnych rejs z lokalnym poczęstunkiem i muzyką, podczas dnia wypoczynku: 30 €/os.

 

TERMIN: 07.09 – 15.09.2019        CENA:   2300 zł.

 

Biuro Podróży CAMINO, Wrocław, ul. Dawida 8/2
tel. +48 71/79 78 622, tel./fax. +48 71/ 794 8994, kom. +48 535 242 700